X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی

قابل توجه دوستان! وبلاگ تعطیل می باشد و مدت مدیدی است که هیچ پست جدیدی در وبلاگ منتشر نشده است. لذا اگر مطلبی یا ترفندی قدیمی شده است یا لینکی خراب است چاره ای نیست!!!

آیزس

دلایلی که ممکن است موجب کاهش سرعت دانلود شما از اینترنت شود

دلایلی که ممکن است موجب کاهش سرعت دانلود شما از اینترنت شود که از معمول‌ترین آن‌ها می‌توان به موارد زیر  اشاره کرد:

1. سرعتی که روی کارت اینترنت شما نوشته شده است (همان 56K) یا سرعتی که در لحظه اتصال به اینترنت به عنوان سرعت اتصال شما نمایش داده می‌شود (مثلاً 48K یا اگر خط‌شما  نویز داشته باشد 28K یا 32K در حقیقت، حداکثر سرعتی است که خط شما توانایی رد و بدل کردن اطلاعات را درآن سرعت دارد و اصلاً به این معنی نیست که می‌توانید با همان سرعت دانلود کنید. در حقیقت شرکت اینترنتی شما تضمین می‌کند که اگر همه چیز کاملاً روبه‌راه باشد (که هرگز نیست)، شما در بهترین شرایط به این سرعت خواهید رسید.

2. ترافیک شدید روی خطوط سرویس‌دهنده اینترنتی شما (خصوصاً شرکت‌هایی که به کاربران زیادی سرویس می‌دهند)، موجب افت سرعت می‌شود.

3. ترافیک شدید روی سروری که در حال دانلود از روی آن هستید (مثلاً وقتی در حال دانلود یک فایل از سایت‌هایی نظیر Rapidshare یا Download.com هستید) هم سرعت را کم می‌کند.

4. محدودیت سرعت روی سروری که از آن دانلود می‌کنید هم یک عامل تعیین‌کننده است. مثلاً اگر سرور مذکور حداکثر سرعت دانلود را دو‌مگابایت در ثانیه تعیین کرده باشد، شما با سریع‌ترین ارتباط اینترنتی هم نمی‌توانید سریع‌تر از این، فایل‌هایتان را دانلود کنید.

5. دوری و نزدیکی مرکزی که شما در حال دانلود فایل از روی آن هستید، هم مهم است. مثلاً شما که نمی‌توانید از شرق تهران به یک مرکز در غرب تهران وصل شوید و انتظار داشته باشید که سرعت شما همان باشد که روی کارت اینترنتتان نوشته شده است.

6. گاهی هم ارتباط اینترنتی شما بین چند کامپیوتر دیگر در یک شبکه به اشتراک گذاشته شده است  و سرعت شما شدیداً کاهش می‌یابد. مثل برخی از کافی‌نت‌ها که ادعا می‌کنند سرعت اتصالشان مثلاً یک مگابایت است، اما آن را بین بیست کامپیوتر به اشتراک می‌گذارند که برای هرکامپیوتر پنجاه  کیلوبایت می‌شود، یعنی تقریباً همان سرعتی که اینترنت خانگیتان هم دارد.

7. دانلود فایل‌های سنگین با برنامه‌های دانلودر یا برنامه‌های P2P که امکان برقراری چند اتصال همزمان با سرور میزبان آن فایل را دارند، می‌تواند به شدت سرعت اینترنت را کاهش دهد. دقیقاً به همین دلیل است که کافی‌نت‌ها چنین برنامه‌هایی را روی کامپیوتر‌هایشان نصب نمی‌کنند. کافی‌است چند نفر با این برنامه‌ها شروع به دانلود کنند تا ارتباط دیگران تقریباً قطع شود.

نظرات (0)
نام :
ایمیل : [پنهان میماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)