X
تبلیغات
رایتل

قابل توجه دوستان! وبلاگ تعطیل می باشد و مدت مدیدی است که هیچ پست جدیدی در وبلاگ منتشر نشده است. لذا اگر مطلبی یا ترفندی قدیمی شده است یا لینکی خراب است چاره ای نیست!!!

آیزس

کاربران سیستم عامل مکینتاش؛ بی پناه در مقابل حملات هکرها

Mac Logo www.isis.blogsky.comبه گفته کمپانی امنیتی سایمانتک، هکرها می توانند توسط آسیب پذیری اصلاح نشده موجود در ابزار 'Samba' سیستم عامل مکینتاش را هدف قرار دهند و توسط کدهای مخرب به سیستم قربانی نفوذ کنند.
Samba نرم افزار اشتراک چاپگر و فایل ها میباشد که درون سیستم عامل مکینتاش بکار رفته است. کاربرد این ابزار هنگامی است که کاربر رایانه مکینتاش قصد دارد فایل ها و یا دستگاه چاپگر خود را با کاربران سیستم عامل مایکروسافت به اشتراک بگذارد.
سایمانتک تایید کرده است که آخرین نسخه سیستم عامل Mac OS X 10.4.9 که ابزار Samba 3.0.10 بر روی آن اجرا شده است توسط گروهی با نام DeepSight Threat Analyst Team بطور کامل مورد نفوذ قرار گرفته است.
با این وجود ابزار Samba بطور پیش فرض روشن نمی باشد. بنابراین کاربرانی در خطر ریسک این آسیب پذیری قرار می گیرند که درون یک شبکه به کاربران سیستم عامل ویندوز متصل می باشند. گفتنی است شرکت اپل از سال 2005 میلادی ابزار Samba را ارتقاء نداده است از آنرو کاربران بطور مستقل می بایست اقدام به دریافت و نصب آخرین نسخه این ابزار نمایند.
شرکت سایمانتک پیشنهاد کرده است که کاربران آخرین نسخه ابزار Samba را از سایت رسمی آن دریافت نمایند و یا تا هنگام انتشار اصلاحیه آن از سوی شرکت اپل سرویس اشتراک ویندوز (Windows Sharing) را غیر فعال نمایند.

نظرات (0)
نام :
ایمیل : [پنهان میماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)